Skuteczny impregnat

Podstawą długiej żywotności drewna, narażonego na działanie warunków atmosferycznych oraz szkodników (korniki, spuszczele), jest właściwa i dokładna impregnacja. Impregnat ma za zadanie chronić drewno przed niszczącym działaniem grzybów oraz sinizny, dodatkowo powoduje lepszą przyczepność kolejnych powłok do drewna. Jednym z głównych założeń firmy TEKNOS GORI było stworzenie najskuteczniejszych impregnatów, które w razie uszkodzenia wierzchnich powłok lakiernicznych pozwolą przeprowadzić renowację drewna  nawet po kilkudziesięciu latach. Wszystkie oferowane przez nas impregnaty są bezbarwne, gdyż tylko takie zapewniają głęboką i skuteczną penetrację struktur drewna, a nie zabezpieczają drewno wyłącznie powierzchniowo. Dzięki głębokiemu wnikaniu, impregnowane drewno staje się bardziej stabilne wymiarowo oraz mniej podatne na pękanie.

Górna deska (170) nie została zaimpregnowana, do impregnacji dolnej (155)użyto GORI 356

Używając w impregnatów Teknos Gori przy produkcji stolarki w systemie transparentnym uzyskuje się dużo równiejsze wybarwienie, co znacząco wpływa na estetykę produktu.

Po lewej stronie znajduje się nie zaimpregnowana część, po prawej stronie deska została zaimpregnowana GORI 356

Impregnaty do drewna TEKNOS GORI zawierają trzy rodzaje fungicydów o łącznym stężeniu 1,5%. Zdecydowana większość impregnatów dostępnych na rynku zawiera tylko jeden rodzaj fungicydu o roztworze nie przekraczającym 0,6%. Takie impregnaty często zawierają pigmenty koloryzujące, które uniemożliwiają wnikanie w drewno. Naszym zdaniem takie produkty nie mogą być skuteczne. Dane te oznaczają również, że dodając do impregnatów TEKNOS GORI 100% wody lub rozcieńczalnika uzyskamy preparat o wyższej skuteczności niż większość impregnatów dostępnych na rynku. Każdą zaimpregnowaną powierzchnię (okna, drzwi, domy z drewna, altany, ploty) należy zabezpieczyć powłoką lakierniczą (np. GORI 660 lub TEKNOL 1888), gdyż żaden impregnat nie ochroni drewna przed chłonięciem wilgoci oraz promieniami UV. Najskuteczniejsza aplikacja impregnatu to zanurzanie lub polewanie.  Impregnat można również nanosić pędzlem lub spryskiwaczem, lecz te metody nie są optymalne.